Kostka brukowa z reguły utożsamiana jest z barwami szarymi i czerwonymi. To w tych kolorach układa się chodniki i ścieżki rowerowe. Tymczasem na ich popularność wpływa raczej cena, która w przypadku kostki szarej jest tańsza niż w przypadku melanżu. Na domiar tego w ofercie zazwyczaj spotyka się wyłącznie szarość i melanż. Ale to nie znaczy, że wachlarz barw kostki brukowej jest ograniczony. Wprost przeciwnie, ich kolory są bardzo urozmaicone i liczba barw zwiększa się w przypadku kostek dekoracyjnych.
Granit, z którego wykonane są kostki dla bardziej wymagających, może przybierać takie barwy, jak czerwień, żółć, czerń, zieleń czy rudy. Największe urozmaicenie kolorystyczne występuje wśród kostek stylizowanych. Tutaj każda kostka wydaje się być różnobarwna, np. żółta na białym cemencie czy piaskowa z odrobiną szarości. Nie mniej ciekawe są barwy jesieni: żółte, czerwone, brązowe, ciemne i szare, które łączą się ze sobą w odpowiednim stosunku, np. czerwień z odrobiną żółtego.
Kompozycje z kostek brukowych można zmieniać dowoli nie tylko kształtem poszczególnych elementów i ich ułożeniem, ale także kolorami. Z różnobarwnych kostek tworzy się mozaiki, a także obrazki – kolorowe kwiaty na szarym tle itp. Wymaga to dokładniejszego cięcia kostek, ale za to daje pewną niepowtarzalność. Trzeba przy tym jednak uważać, jakie kolory się ze sobą zestawia, ponieważ nie wszystko, co ładne, do siebie pasuje. Czerwień i szarość są już na tyle oklepane, że każda inna kompozycja kolorystyczna stanowi swojego rodzaju unikat.
Z szarymi kostkami efektownie komponują się żółte. Można postawić także na wielo kolorowość i połączyć ze sobą jasnoszare, ciemnoszare, liliowe, różowe, żółte oraz pomarańczowe kostki, np. wzoru Meduza. Dzięki wykorzystaniu różnych barw tworzy się okręgi, łuki i wachlarze. Dla nielubiących pstrokatych barw proponuje się dla ożywienia terenu układać kostkę w jednej barwie, ale wyrazistej, takiej jak kolor morski lub w dwóch barwach, np. w błękicie i barwie grafitu.