BRUK BET TEGULA

Taras z kostki brukowej

Odpowiedzią na to pytanie jest wykonanie tarasu z kostki brukowej. Kostka brukowa prezentuje się świetnie w połączeniu zarówno z drewnianymi jak i metalowymi balustradami, przy okazji często będąc funkcjonalną ozdobą samą w sobie.

Istnieje wiele kolorów, rodzajów, kształtów i wymiarów kostki brukowej, toteż możliwe jest ułożenie jej w ciekawe wzory, od ozdobnych, po tematyczne (np. kształt podkowy na tarasie w ośrodku jeździeckim). Wersja minimalistyczna zaś, to taras z kostki brukowej w jednolitym kolorze, kształcie i wymiarze, co prezentuje się równie dobrze.

Czy taras z kostki brukowej jest drogi?

Istnieje wiele droższych sposobów na pokrycie tarasu. Między innymi kamień naturalny, taki jak granit czy marmur, wychodzi o wiele drożej. Najtaniej wychodzi lany beton, ale będąc szczerym, nie wygląda on dobrze, sprawia wrażenie, jakby budowa ciągle trwała.

W ogólnym rozrachunku, drewno również nie jest tanie, ponieważ stosunkowo często trzeba je wymieniać – ulega ścieraniu, odkształceniom, oraz murszeje. Kafle są dość delikatne, często pękają pod wpływem warunków atmosferycznych. Kostka brukowa nie ulega w takim stopniu warunkom atmosferycznym oraz obciążeniom mechanicznym, toteż częsta wymiana podłogi tarasowej nie jest koniecznością. Biorąc pod uwagę wieloletnią trwałość, wysoką jakość, świetny wygląd, ceny kostki brukowej nie są wygórowane.

Czy ciężko jest utrzymać taras z kostki brukowej w czystości?

Nie, nie jest ciężko utrzymać taras kostki z brukowej w czystości. Znacznie więcej zachodu wymaga podłoga, wykonana z drewna, ponieważ trzeba ją regularnie zabezpieczać przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kurz, błoto, brud pozostają często na powierzchni drewnianej, pomimo regularnego sprzątania, ponieważ wpadają w jej naturalne zagłębienia.

Kostka brukowa jest prostsza jeśli chodzi o sprzątanie, ponieważ wystarczy ją zamieść lub odkurzyć, a w razie większych zabrudzeń np. błota – zmyć je wodą z węża ogrodniczego lub przenośnej myjki ciśnieniowej (nazywanej potocznie – karcherem).

kostka-poznan-wlkp

Czy taras z kostki brukowej będzie pasował do stylu, jaki reprezentuje dom oraz ewentualnie pozostałe zabudowania?

Kostka brukowa jest uniwersalna pod względem designu zewnętrznego. Pasuje zarówno do stylu rustykalnego oraz jego pochodnego stylu prowansalskiego, jak i do stylu minimalistycznego oraz innych. Sprawdzi się zarówno w domku jednorodzinnym w mieście, jak i w podmiejskim pałacyku czy na wsi we dworku.

Czy kostka brukowa na tarasie to dobre rozwiązanie? Jak najbardziej, ma bowiem wiele zalet, które predestynują ją jako znakomity materiał na posadzki na tarasach zarówno odkrytych, jak i tych zadaszonych.

kostka brukowa na tarasie

Kostka brukowa na taras to znakomite rozwiązanie

Jeśli chcemy mieć doskonałe, trwałe i estetyczne posadzki i ścieżki, to najlepszy będzie naturalny kamień w postaci kostki brukowej. Warto też położyć kostkę brukową na taras. Będzie to spójne i elegancki. Ponadto kostka brukowa na tarasie sprawi, że uzyskamy wytrzymałą i oryginalną posadzkę.

Ułożenie kostki brukowej na tarasie

Do ułożenia kostki brukowej na tarasie warto zatrudnić profesjonalną firmę, która specjalizuje się w takich pracach. Dzięki temu posadzka będzie elegancka i równa.

tarasowa kostka brukowa

Jaki kamień wybrać? Wybór jest duży, więc możemy się kierować własnymi upodobaniami. Wyjątkowo ładny i trwały jest granit, który może występować w przeróżnych kolorach. Kostka brukowa na taras może być układana w różne wzory, co dodatkowo uatrakcyjni miejsce odpoczynku. Duża wytrzymałość kamienia i łatwość utrzymania go w czystości powinny przekonać wszystkich, że warto go stosować w naszych ogrodach i na tarasach.

 

Post Author: Kostka brukowa