Chodniki i parkingi ułożone z brukowej kostki betonowej to tylko podstawy usług brukarskich. Standardowe powierzchnie nie przyciągają wzroku. Zazwyczaj są to mieszanki czerwieni i szarości układane pod potrzeby pieszych oraz rowerzystów. Wzory kostki są jednak bardziej zróżnicowane i wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów: Nostalit, Uni Stone, Holland, Behaton, Uni Decor i Bulwar. Nostalit ma kształt prostokąta i może przybrać jeden z trzech rozmiarów: 120*90, 120*120 lub 120*180 mm.
Zarówno Nostalit, jak i klasyczny, prostokątny Holland występują w szarości, kolorze lub melanżu. Najpopularniejsza jest kostka zazębiająca się, czyli Behaton. Oprócz tradycyjnej kostki są jednak takie o bardziej wyszukanym kształcie i nadają się raczej do ogrodów niż jako chodniki czy podjazdy. Jednym z takich wzorów jest Rodos, gruby na 6 cm, pozwalający układać powierzchnie wokół okrągłych elementów, takich jak studzienki i hydranty. Występuje w kilkunastu kolorach, najczęściej w barwach jesieni.
Kostka dekoracyjna jest wykorzystywana w dużej mierze przy obiektach zabytkowych, w tym przy kościołach. Jednym z tych wzorów jest Old Stone, występujący w pięciu rozmiarach, ale za każdym razem jako prostokąt, o niedokładnie gładkiej powierzchni. Równie stylowy jest Granito – o nieregularnym kształcie i różnej wielkości trapezów. Do najpiękniejszych należy Flin Stone, przypominający ręcznie ciosany kamień brukarski. Jak sama nazwa na to wskazuje, wzór ten jest idealny dla lubujących się w stylach antycznych.
Wzory kostki powinny odpowiadać sposobom jej układania. Przy tworzeniu okręgów wykorzystuje się Circus, a w celu ułożenia mozaiki – Picasso, czyli kostki o różnych geometrycznych kształtach lub Venus (kolorowe romby). Z kostki brukowej można stworzyć chodnik do złudzenia przypominający wachlarz lub łuski. Wystarczy użyć kostki Viva o łukowym kształcie. Bardziej pofalowane kostki to wzór Meduza, który wygląda efektownie, jeśli dobierze się ze sobą kilka kolorów.